Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ovoce od A do Z

20. 5. 2010

Obrazek

 

Arašídy mají velký účinek na semeníky a sexuální libido. Arašídy byly zakázané jako potrava pro muže v klášterech během středověku. Mnoho lidí si neuvědomuje, že arginín, hlavní komponent Viagry je z arašídů.

 

 

ObrazekAnanas -  obsahuje mnoho vitaminů, hlavně B12, C a E, 16 různých minerálních látek a stopových prvků (např. draslík, hořčík, vápník, fosfor, zinek, železo), ale hlavně bromelain, což je enzym štěpící bílkoviny. Výživnost na 100g dřeně 232 kj.Skladovat minimálně při 15C,nedávat do lednice.Při pokojové teplotě skladovat pouze několik dní.

  

 

 

 

ObrazekBorůvky se odedávna používají jako léčebný prostředek. Proti průjmu, jako podpůrný prostředek při cukrovce nebo ke kloktání při zánětech v dutině ústní. Pomáhají také při zánětech močového měchýře. Působí močopudně, antibakteriálně a dokonce obsahují látku, která zabraňuje bakteriím zůstávat na sliznici močových cest. Borůvky mají i velmi příznivé účinky na oči.

 

 

 

Obrazek

 

Banány patří k dietním druhům ovoce s velkou energetickou hodnotou (355 kJ/100 g dužniny) obsahují 25% sacharidů (sacharóza, fruktóza,glukóza),vitamin C, vitamin B6,provitamin A, vláknina, draslík, hořčík, železo. Plody jsou údajně zaměřené na velikost a sílu mužských pohlavních orgánů. Je to pravda!

 

 

 

ObrazekGrepfruity a jiné citrusové plody vypadají jako mléčné žlázy a vlastně podporují zdraví prsů a pohyb lymfy do prsů a z prsů. Typickou jemně nahořklou chuťzpůsobuje látka naringin, díky které jsou grepy lehce projímavé, očisťující a podporují látkovou výměnu a chuť k jídlu.Výživnost na 100g dřeně 99 kj. Konzumací pokryjete průměrnou denní spotřebu vitamínu C z 70%, hořčíku ze 7%,vápníku ze 4% a draslíku 10%. Skladovát v teplotě kolem 10 C.

 

 

 

Obrazek 

Fíky jsou plné semen a visí v dvojicích, když rostou. Zaženou hlad, vyživují nervy i mozek vitální silou, léčí zácpu a pomáhají při hubnutí. Šťáva z nezralých fíků odstraňuje bradavice i bolesti zubů.Fíky zvyšují pohyblivost mužských spermií a jejich počet a také pomáhají překonat mužskou sterilitu.

 

 

 Obrazek

Hrozny jsou nesmírně vitalizující potrava pro srdce a krev. Mají značné množství antioxidantů, především flavonů, taninů a antokyanů. Šťáva z hroznového vína se pyšní také příznivými účinky na pleť a proto se přidává do přírodních kosmetických přípravků.

 

 

 

Obrazek

 

Kiwi (čínský angrešt) - bohatčí na vitamín C než citrusy,dále obsahuje vápník, fosfor,hořčík a enzym actindin, který štěpí tuky.Kiwi se nedoporučuje konzumovat s mlékem. Výživnost na 100g dřeně:168 kj Konzumací 100g dřeně pokryjete průměrnou denní potřebu vitamínu C ze 163 %.

 

 

 

 

Obrazek

 

Liči (litchi) -chuťí a vůní připomíná růži nebo muškát. Z liči se v Asii vyrábí ovocné víno, likéry i destilát. V Číně je liči považováno za dárce životní radosti a pokrm lásky. Výživnost na 100g dřeně 297 kj. Konzumací 100g dřeně pokryjete průměrnou denní potřebu vitamínu C ze 119%. Konzumací 100g dřeně pokryjete průměrnou denní potřebu vitymínu C z 80%.

 

 

 

ObrazekMango nejjemnější exotický plod. Je bohaté na měď, mangan, hořčík a meď, stejně jako na vitamíny A, B3, B5, B6, C a E. Některé zdroje uvádí, že je mango nejdravější ovoce. Mango je důležité pro pevnou a zdravou kůži, dobrou paměť, celkovou imunitu a zdravé srdce. Mango obsahuje také vlákninu, která prospívá našemu trávení. Přispívá zdravým očím, plícím a růstu pojivové tkáně.Konzumací 100g dřeně pokryjete denní potřebu vitamínu C ze 46%.

 

 

Obrazek

 

Olivy obsahují vitaminy K, A, E a D, které podporují průchodnost cév. Obsahují velké množství antioxidantů, které zabraňují činnosti nezdravých volných radikálů ve vašem těle. I když jsou olivy velmi mastné, přesto podporují proces hubnutí – černé i zelené olivy jsou velmi málo kalorické. Zároveň však dodávají tělu potřebnou energii a rychle zasytí. Olivy jsou výborné pro zdraví a funkci vaječníků.

 

 

 

Obrazek

 

Pomeranč patří mezi nejcennější ovoce, má hodně vitaminů A, B a C, draslíku, vápníku a hořčíku. Je vhodný při postní kůře a dietách. Působí i proti skleróze a rakovině a pomáhá snižovat vysoký tlak a hladinu cholesterolu.

 

 

 

 

  Obrazek

Švestka je přímo koncentrátem zdraví. Syrové, kompotované i jako povidla jsou skvělým projímadlem, prospívají srdci, mozku, zubům a pomáhají hubnout. Obsahue vitamíny B1, B2, B6 a z minerálú draslík, fosfor, jód a měď. Švestky mají mírně projímavý účinek. Podporují vylučování cholesterolu z organismu. Pomáhají při vysokém krevním tlaku, revmatismu a dně. 

 

  

 

 

ObrazekVlašský ořech pomáhají rozvíjet více než 3 tucty neurotransmitérů pro fungování mozku. Vlašské ořechy jsou velice výživné. Z mastných kyselin se jedná převážně o omega-3-mastnou kyselinu, která pozitivně působí proti riziku aterosklerózy a jiných kardiovaskulárních chorob  a podporuje u dětí rozvoj mozku. Ořechy jsou energeticky bohatým zdrojem. Vyjma mastných kyselin obsahují také bohaté zdroje vitaminu E, B1 či B6. Dále pak sůl, kyselinu listovou, minerály jako hořčík, měď a zinek. Celkově obsažené živiny působí pozitivně na lidskou psychiku, jsou cenné pro zdravé vlasy, pokožku, nehty i sexuální potenci.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář