Jdi na obsah Jdi na menu
 

Mezinárodní folklorní festival

20. 1. 2010

V roce 2009 se uskutečnil už 15.ročník Mezinárodního folklorního festivalu ve Frýdku - Místku. Já teda vloni nebyla, protože byla zima pršelo, ale zůčastnila jsem se s dcerou už čtyřikrát  a stalo se to až na tuto vyjímku, tradicí..          

 Obrazek

Chtěla bych říct že kdyby mi někdo pustil český folklór na CD, asi bych to po dvou skladbách s chutí vypnula :o) Na tomhle vás ale uchvátí něco docela jiného.. ono v dnešní době se totiž málokdy vidí, že by lidé něco dělali s takovým nadšením a chutí.. a když vidíte jak to ty lidi baví.. sthrne vás to..

Festival je ale mezinárodní, takže se nebudeme bavit pouze o folklóru českém.. Každý rok je na festivalu k vidění ze zahraničních souborů něco jiného, letos to bylo Polsko, Slovensko, Maďarsko, Indonésie, Turecko, atd.. Ano, dneska už jezdíme do cizích zemí, kde vidíme nějaké tématické večery s hudbou, ale myslím že ne každý má na to, aby se podíval do Turecka a Indonésie a ne vždy se mu tam dostane pravého folklóru.. 

Obrazek Obrazek

Musím říct že dcera se strašně těšila na vrhače vlajek, kteří byli minulý rok... ale jak jsem již psala, program se obměňuje.. Když jsme ale dorazili tak jak ji, tak nás úplně stejně uchvátily kostýmy tureckého a indonéského souboru, přehršle barev a zdobení, cizokrajná hudba.. a čím větší večer, tma a pokročilá hodina, tím lepší atmosféru to má.. :o)

Musím říct že ač jsme tam 5 hodin stáli a nohy nás teda bolely fest :o) byl to úžasný zážitek! Místa k sezení je po skrovnu, ale stejně jste unešení, tleskáte do rytmu a letos jsme dokonce zpívali i beskyde, beskyde :o)) Pobaví se dospělí a děti tancují a tleskají, jsou okouzleny kostýmy i tancem... můžete se tady občerstvit co se hladu i žízně týká, koupit si upomínkové předměty, keramiku.. a letos dokonce své předměty prodávala i samotná Indonésie..

Obrazek

Takže abych nezapoměla to podstatné, tohle není výlet na který si můžete zajet každý den v týdnu a nebo každý víkend, je to jen jednou v roce, ale stojí to za to! Festival se pravidelně koná ve Frýdku - Místku, přibližně v půlce června..

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář